Informacja dla uczniów i rodziców.

 

Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Uczniu, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe). Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

W czasie zawieszenia zajęć nauczyciele naszej szkoły będą komunikować się z Wami i zlecać wykonanie zadań samodzielnie lub z pomocą rodziców.

Platformą do komunikacji będą dziennik elektroniczny Librus, wiadomości e-mail.

Każdego dnia nauczyciele zgodnie ze swoim planem zajęć będą informować o zakresie zadań i prac do wykonania oraz o terminie realizacji. Realizacja treści będzie kontrolowana po Waszym powrocie do szkoły.

Nauczyciele będą kontrolować statystykę logowań uczniów celem stwierdzenia systematyczności pracy.

Zachęcamy do aktywnej pracy w domu.

 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

 

W związku z decyzjami podjętymi na szczeblu rządowym od czwartku 12 marca nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne w naszej szkole. W daniach 12 - 13 marca (czwartek i piątek) w wyjątkowych przypadkach braku możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi w naszej szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca do 25 marca zajęcia w szkole nie będą się odbywały. Uczniowie w tym czasie będą pracowali zdalnie. Informacje i polecenia od nauczycieli będą przesyłane za pośrednictwem dziennika Librus lub poczty elektronicznej. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.


Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/


 
Turniej Profilaktyczny

Dnia 21.01.2020 odbył się w naszej szkole Turniej Profilaktyczny dla klas 6-8.

Więcej…
 
Dzień Dziadków.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

Więcej…
 
Łęskie Kolędowanie.

W Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie 17.01.20120 r. odbyło się „Łęskie Spotkanie Kolędowe”.

Więcej…
 
WOŚP w Drobinie.

12 stycznia 2020 r. 16 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Łężaki” pracowało podczas 28 finału WOŚP w Drobinie.

Więcej…
 
Sukces szkoły.

Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie została uhonorowana  medalem 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża .

Więcej…
 
Jak nauczyć się po angielsku ...

Jak nauczyć się po angielsku słownictwa związanego z ubraniami?

Więcej…
 
Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.

Szkolne Koło  PCK  ogłosiło  konkurs na Stroik  Bożonarodzeniowy.

Więcej…
 
Jasełka.

Jasełka szkolne.

Więcej…
 
Najpiękniejsza kartka świąteczna.

20 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Więcej…
 


Strona 7 z 88
free poker