Światowy Dzień Zdrowia.

Organizacje - Polski Czerwony Krzyż

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia – WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia. Każdego roku obchodzony jest pod innym hasłem. Hasło roku 2013 brzmi ZDROWE BICIE SERCA a temat przewodni NADCIŚNIENIE TĘTNICZE.

15 kwietnia 2013r. zainicjowaliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia apelem dla całej społeczności szkolnej. Młodzież pod kierunkiem opiekunów przygotowała montaż słowno – muzyczny pod hasłem MIEJ SERCE DLA SWOJEGO SERCA. Uczennice kl. III b Klaudia Jóźwiak i Paulina Kaźmierkiewicz zaprezentowały samodzielnie ułożone wiersze o sercu. Po części artystycznej w celu sprawdzenia i utrwalenia wiedzy na temat zdrowia organizatorzy zaprosili przedstawicieli klas do konkursu o zdrowiu w następujących kategoriach : kl. I – III, kl. IV – VI , gimnazjum. Odpowiedzi uczestników przekonały nas, że wychowankowie naszej szkoły mają wiedzę o zdrowiu. Piękną dekorację stanowiły prace plastyczne przygotowane przez uczniów kl. I – III pod kierunkiem wychowawców  związane z hasłem Światowego Dnia Zdrowia 2013. Każdy uczeń, który wykonał pracę otrzymał zdrowy upominek – jogurt, wychowawczynie Podziękowania. Fundatorem jogurtów i nagród w konkursie było Szkolne Koło PCK.
Apel przygotowali członkowie Szkolnego Koła PCK i Klubu Wiewiórka pod kierunkiem p. Elżbiety Dworakowskiej i p. Teresy Tatuch, oprawę muzyczną p. Łukasz Zieliński.

 

 

 

 
free poker